dość smrodu

Spotkanie w sprawie smrodu

2022-09-18

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne osób, które chcą swoją pracą i zaangażowaniem wesprzeć po raz drugi rozwiązanie problemu odoru z ZGO. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek 20 września 2022 o godz. 17:30 w DK Lipnik. czytaj»

Trzeba zrobić zrzutę dla dobra Lipnika

2018-02-28

Do zabezpieczenia obszaru na styku miasta i gór w rejonie Lipnika, potrzebujemy mocnego merytorycznego wsparcia ekspertów, a to kosztuje. Po uchyleniu miejscowego planu na terenie problematycznej strefy przemysłowej przez Sąd mamy dziś czystą, białą kartkę. Musimy zapisać ją w jak najlepszy sposób, aby zabezpieczyć interesy swoje i przyszłość naszych dzieci. Od około trzech lat próbujemy wypracować rozwiązanie podczas rozmów z urzędnikami miejskimi. Jednak efekty są mało satysfakcjonujące… Urząd oczekuje, że to strona społeczna powie czego chce. Niestety mimo wielu starań, nasz opis tego co mamy na myśli mówiąc, że oczekujemy godnego życia nie wystarczy.

Dlatego zdecydowaliśmy się na opłacenie niezależnych ekspertów z dziedziny prawa i planowania przestrzennego. czytaj»

ANKIETA: 97% za zieloną dzielnicą

2018-01-09

Dziękujemy za udział w ankiecie „Lipnik – zielony czy przemysłowy?”, mającej na celu zebranie opinii szerszego grona mieszkańców na temat kierunków zagospodarowania dzielnicy Lipnik, przez pryzmat planów utworzenia w jej podgórskiej części strefy przemysłowej.

Z Państwa opinii wynika, że 97% ankietowanych łączy Lipnik z dzielnicą mieszkaniową i rekreacyjną.
Na terenie omawianego obszaru, w tym  planowanej strefy przemysłowej, życzylibyście sobie Państwo głównie tereny leśne i zieleni (34%obszaru), tereny zabudowy mieszkaniowej (28% obszaru) ​ – ​szerzej w załączniku. czytaj»

Kruszarnia – przystąpiono do oceny oddziaływania na środowisko

2017-11-22

W urzędzie miejskim wznowiono postępowanie o wydanie zgody na budowę kruszarni przy ul. Krakowskiej. Inwestor przedłożył raport dotyczący przedsięwzięcia  kruszenia kamienia. Czeka na teraz postępowanie środowiskowe, w którym mają się wypowiedzieć różne służby m.in RDOŚ i Sanepid. Nasze stowarzyszenie występuje jako strona w sprawie i będziemy analizować ten proces. Każdy mieszkaniec może zapoznać się z dokumentami w Urzędzie Miasta i złożyć uwagi na piśmie w terminie do 18 stycznia 2018 roku.

SPOTKANIE W ZGO W SPRAWIE SMRODU

2016-06-22

W związku, z faktem, że w ostatnim czasie docierają do nas bardzo liczne informacje, związane z tym, że nasilił się odór z ZGO, poprosiliśmy o spotkanie z  przedstawicielami Zakładu Gospodarki Odpadami w celu wyjaśnienia sytuacji. czytaj»

Stanowisko w sprawie odpowiedzi na PETYCJĘ

2016-03-22

Urząd Miejski opublikował odpowiedź na złożoną w październiku 2015 roku, petycję ze sprzeciwem dla strefy przemysłowej w Lipniku.

 

Niestety, Urząd nie przychylił się do wniosków mieszkańców i dalej uważa, że teren u podnóża gór i w pobliży zabudowy mieszkaniowej, ma być przeznaczony na prowadzenie działalności przemysłowej. Tym samym skazuje nie tylko ten obszar ale i sąsiednie rejony na potencjalne uciążliwości związane z pyłem, hałasem, i innymi truciznami.
 Wspólne stanowisko lipnickich organizacji przedstawiamy w załączonym piśmie. 
pobierz pismo tutaj

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej będzie sprawa poruszona przez naszych przedstawicieli.
Będziemy również wiedzieli czy Urząd Miejski jest skłonny do prawdziwego rozwiązania problemu, czy tylko do działań pozornych.
link do strony UM z petycjami kliknij tutaj
w pkt 6 : pismo uzupełniające Petycję złożone przez RO Lipnik w dniu 30.12.2015

w pkt 8:  odpowiedź Z-cy Prezydenta pana Przemysława Kamińskiego z dnia 14.03.2016

Ankieta – Jak gromadzę MOKRE śmieci w domu?

2016-03-13

Szanowni Państwo,

zachęcamy do udziału w ankiecie na temat zbierania odpadów MOKRYCH. W czym gromadzisz MOKRE odpady, zanim trafią do kubła Sity?, w jednorazówce, torbie papierowej, opakowaniu biodegrowalnym lub po prostu luzem w kubełku?

Kliknij w poniższy link i odpowiedz na 7 krótkich pytań.

Kliknij aby wziac udział-01 czytaj»

Opinia na temat postawy radnych i władz miasta w sprawie terenów przemysłowych

2015-11-03

Na sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej w dniu 29 października 2015 roku nie została podjęta przygotowana przez Radnych PIS i Radną KWW Niezależni.BB Małgorzatę Zarębską popierana m.in. przez Radę Osiedla Lipnik i Stowarzyszenie Atmosfera, a nade wszystko ponad 4100 mieszkańców Lipnika, Kóz, Hałcnowa i Białej, uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czytaj»

MAPA SMRODU

2015-10-30

Zachęcamy wszystkich do zaznaczania na naszej mapie smrodu uciążliwości odorowej. Jeśli czujesz smród z ZGO wejdź na mapę i kliknij gdzie śmierdziało.

Dzięki temu, będziemy mieli obraz aktualnej sytuacji.

www.stowarzyszenieatmosfera.pl/mapa-smrodu

Wystąpienie prezesa Stowarzyszenia Atmosfera na sesji Rady Miejskiej

2015-10-29

Prezentujemy treść wystąpienia jakie w imieniu mieszkańców wyrażających sprzeciw dla terenów przemysłowych w Lipniku wygłosił prezes Stowarzyszenia na sesji Rady Miejskiej w dniu 29.10 br., argumentując dlaczego należy przystąpić do sporządzenia nowego MPZP dla Lipnika

plik pdf: SA2015_stanowisko_MPZP_sesjaRM

MENU

PRZYDATNE LINKI