dobre praktyki

KOMPOSTOWNIKI OD URZĘDU MIASTA

2016-05-02

Urząd Miejski udostępnia kompostowniki dla właścicieli nieruchomości. Cieszymy się z takich inicjatyw. Zdecydowanie takie działanie to DOBRA PRAKTYKA.

Wnioski będą przyjmowane w okresie od 4 maja 2016 r. do 31 maja 2016 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. czytaj»

Ankieta – Jak gromadzę MOKRE śmieci w domu?

2016-03-13

Szanowni Państwo,

zachęcamy do udziału w ankiecie na temat zbierania odpadów MOKRYCH. W czym gromadzisz MOKRE odpady, zanim trafią do kubła Sity?, w jednorazówce, torbie papierowej, opakowaniu biodegrowalnym lub po prostu luzem w kubełku?

Kliknij w poniższy link i odpowiedz na 7 krótkich pytań.

Kliknij aby wziac udział-01 czytaj»

Mapa miejsc, gdzie można kupić worki kompostowalne

2015-09-10

Mamy już pierwszy punkt na naszej mapie miejsc z workami biodegradowalnymi.  czytaj»

Konsultacje UM w temacie sposobu gromadzenia mokrych

2015-07-28

W ramach konsultacji prowadzonych przez UM w sprawie zmian Regulaminu utrzymania czystości i porządku miasta, przedstawiliśmy nasze sugestie wskazując na konieczność dokładniejszego sprecyzowania sposobów gromadzenia odpadów mokrych w opakowaniach biodegradowalnych lub luzem. czytaj»

Jak rozpoznać WOREK KOMPOSTOWALNY i dlaczego to takie ważne?

2015-07-25

Czy zastanawialiście się nad tym do jakiego worka pakujecie odpady MOKRE? Jakie powinny być nasze dobre praktyki w tym zakresie? czytaj»

W czym gromadzić śmieci MOKRE

2015-07-25

Idąc do sklepu, chcąc kupić prostą rzecz jaka jest worek na śmieci nie zdajemy sobie sprawy jak ważnego wyboru dokonujemy. Nowoczesna kompostownia w Bielsku-Białej nie powinna stanowić uciążliwości dla otoczenia. A jednak odór wydobywający się podczas procesu kompostowania odpadów zmobilizował społeczność do działania. W końcowej fazie realizacji znajduję się inwestycje mające na celu eliminacje odoru. Czy to koniec sprawy, czy po zakończeniu prac wszystko będzie „w normie”?

czytaj»

Relacja z LIPNICKIEGO PIKNIKU RODZINNEGO

2015-07-20

Lipnicki Piknik Rodzinny okazał się, zarówno w opinii organizatorów, jak i uczestników, imprezą bardzo udaną. Były pokazy, konkursy, zabawy, muzyka, tańce. Był też pewien namiot, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Rada Osiedla Lipnik i Stowarzyszenie Atmosfera zorganizowały akcję informacyjno-edukacyjną dotyczącą niezwykle istotnych kwestii. czytaj»

Rusza projekt DOBRE PRAKTYKI-DOBRE NAWYKI

2015-07-17

Ruszamy z naszym projektem pod nazwą DOBRE PRAKTYKI – DOBRE NAWYKI.

Kampania rozpoczynająca projekt nosi nazwę „Nie pakuj smrodu do worka”. czytaj»

MENU

PRZYDATNE LINKI