AKTUALNOŚCI

KATASTROFA ZWIĄZANA ZE STREFĄ PRZEMYSŁOWĄ REALNA!

2017-01-22

Konieczne jest spotkanie mieszkańców.

Proces mający na celu zmniejszenie uciążliwości strefy przemysłowej w Lipniku, prowadzony w sposób naganny przez urzędników miasta Bielska-Białej, zmierza do pogorszenia sytuacji i nie odpowiada oczekiwaniom społeczeństwa. Jeśli nie nastąpi zdecydowana korekta tych działań, skutki uruchomienia pierwszych zakładów o wysokiej emisji zanieczyszczeń i uciążliwości będą katastrofalne i nieodwracalne nie tylko dla najbliższych sąsiadów, ale dla tysięcy mieszkańców wschodniej części Bielska-Białej i Małych Kóz. Rośnie realne zagrożenie, aby w ramach strefy przemysłowej w Lipniku, mogły powstać zakłady, które właśnie tu mogą oddziaływać na otoczenie, emitując toksyny, chemiczne zanieczyszczenia powietrza, pyły, smród, hałas oraz inne substancje bezpośrednio i pośrednio zabijające nas i otoczenie.
Nie zgadzamy się na to i dlatego, na prośbę mieszkańców, zorganizowane zostanie spootkanie, które odbędzie się w siedzibie Rady Osiedla Lipnik 26 stycznia 2017 o godz.19:00, przy ulicy Podgórnej 29 (Dom Kultury). Spotkanie ma na celu uświadomienie katastrofalnych konsekwencji strefy przemysłowej oraz wypracowanie propozycji zdecydowanych działań zgodnych z wolą mieszkańców. Zreferujemy na jakim obecnie etapie są interwencje podjęte przez zaalarmowanego Wojewodę Śląskiego, wójta Kóz, a także posłów i senatorów.

Obecny stan sytuacji oceniamy jako bardzo zły! Uważamy, że bez zdecydowanych i realnych decyzji władz, które muszą zostać podjęte w ciągu kilku miesięcy, istnieje ogromne ryzyko, że nie będzie można skutecznie chronić zdrowia, praw i majątku tysięcy rodzin. W tej chwili ważne jest, aby każdy mieszkaniec: miał świadomość sytuacji, wyraził swoją opinię, a także fizycznie włączył się w działania w obliczu tej potencjalnej katastrofy. Dlatego istotny jest udział zarówno sąsiadów strefy, jak i wszystkich tych, którym zależy na przyszłości miasta Bielska-Białej.

O spotkaniu zostali poinformowani przedstawiciele mediów oraz lokalni radni.

Przyjdźcie na spotkanie 26 stycznia – działamy razem!!!

Szerszy opis zagrożeń strefy przemysłowej znajduje się w załączonej ulotce.

Ulotkę można pobrać TUTAJ-cz.1 i TUTAJ cz-2.

To ostatni moment na nasze zdecydowane działanie!!!

« powrót
MENU

PRZYDATNE LINKI