AKTUALNOŚCI

IV posiedzenie RI

2021-03-03

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania z czwartego posiedzenia Rady Interesariuszy. Jako Stowarzyszenie Atmosfera bardzo wyraźnie zaakcentowaliśmy, że odór nadal jest odczuwalny w Lipniku. Podkreślamy, że nie ma zgody na smród w Lipniku. Jednocześnie przedstawiliśmy propozycje utworzenia Funduszu Ekologicznego. Składka na fundusz obowiązywałaby wszystkie gminy korzystające z infrastruktury zlokalizowanej na terenie Bielska – Białej.

W naszej ocenie powołana RI musi kompleksowo zająć się tematem gospodarki odpadami w Bielsku-Białej. To nie tylko termiczne przetwarzanie, ale to cały łańcuch zależności jak jakość segregacji, częstotliwość odbioru BIO, składowanie odpadów i wiele innych. To układ zależny i powiązany, a zajmując się jednym ogniwem nie rozwiążemy tematu. Miasto jest zobowiązane do zapewnienia poprawnego procesu BEZ uciążliwości dla mieszkańców.

Nasza propozycja powołania funduszu ekologicznego spotkała się z zainteresowaniem. Będziemy czekać na informację zwrotną w tym temacie. Jeśli taki Fundusz zostałby założony zebrane środki można zainwestować w działania usprawniające system gospodarowania odpadami w Bielsku-Białej oraz inwestycje ekologiczne, a wszystko to z korzyścią dla mieszkańców Bielska – Białej.

https://itpobielskobiala.pl/aktualnosc/58/a-1614256913 

« powrót
MENU

PRZYDATNE LINKI